Z jakich przyczyn nowe technologie są bardzo ważne dla naszego kraju?

    To naprawdę istotna rzecz, aby Polska i Polacy – najzwyczajniej niejako my wszyscy, zwykli kłaść znacząco większy nacisk na nowe technologie. Co jak co, ale jeśli chcielibyśmy wreszcie dogonić Zachód, raczej nie ma innej możliwości. Nie jest wcale powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która najzupełniej ignoruje ogromne znaczenie technologii. Jest relatywnie nieźle, chociaż nadal mamy wiele do zrobienia!

    A choćby ciągle są Polacy, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu. W końcu ciężko być w pełni nowoczesnym państwem, gdzie istnieją nawet szkoły bez Sieci! Internet to aktualnie podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy chociażby najmniejszych wątpliwości. Następna sprawa to z pewnością dalszy rozwój telefonii komórkowej. Zasadniczo nie jesteśmy wielkim państwem, ale kłopoty z zasięgiem, w szczególności daleko od miast, są nadal dostrzegalne. Ciężko oczekiwać niesamowitego skoku w tej dziedzinie, lecz należy zachować optymizm.


    Może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o auta elektryczne, powinna nas mocniej zainteresować? To oczywiste, że ciągle auta elektryczne są niszowe, (zobaczcie – taśma z nadrukiem – przejdź do eferty) lecz jeśli pojmiemy, iż takowe auta są przyszłością motoryzacji, bez dwóch zdań będziemy na niejako wygranej pozycji. Myślmy bardziej perspektywicznie. No niestety często brakuje nam tego…

    W istocie nowe technologie to bardzo zróżnicowany temat. A więc ciężko w krótkim tekście umieścić opasły przegląd technologii, dzięki to którym Polska nareszcie dołączy do państw, gdzie wszystko ogólnie jest w porządku. Możemy być pewni jednego – jeżeli temat nowych technologii będzie ignorowany, bardzo realny scenariusz, że mocno tego pożałujemy! Nie możemy być mądrzy po szkodzie!