Taśmy samoprzylepne – który wariant wybrać?

Wyrażenie taśmy klejące jest niezmiernie ogólne i naturalnie pod tym pojęciem można by było sklasyfikować ogrom ich modeli. Z jasnych względów przedstawimy tutaj tylko te stworzone do zabezpieczania pakunków i rozmaitych paczek, nazywane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Przytoczone poniżej wiadomości, mogą pomóc podczas wyboru wariantu, który to będzie najbardziej doskonały pod względem cenowym i jakościowym.

Podstawowy podział i wykorzystanie taśm

  • AKRYLOWE – najpospolitsze taśmy klejące i najpowszechniej zamawiane także w naszym sklepie z uwagi na niewielką cenę. Podwaliną jest tu hydrologiczny klej na bazie akrylu, jaki doskonale sprawdza się po pierwsze na delikatnych oraz względnie śliskich płaszczyznach (dokument, okleina itp.). Dedykowane są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera i w każdym miejscu tam, gdzie bynajmniej nie jest wymuszana wytrzymałość na zawilgocenie.
  • TECHNOLOGIA HOT MELT – używany klej, to syntetyczny kauczuk bądź laboratoryjnie modyfikowany. Oprócz większej opłaty, od taśm klejących akrylowych rozróżnia je troszeczkę większa siła lepienia, wszak nie aż tak, by stosunek jakości do ceny określić jako dobry. Są również wyjątkowo odporne na wilgotność jednak także zaleca się stosowanie ich wyłącznie w plusowych temperaturach.
  • TECHNOLOGIA SOLVENT – są droższe od powyżej wymienionych jednakże posiadają niezaprzeczalnie najkorzystniejszy stosunek jakości do wartości. Najmocniejszą przyczepność zapewnia klej z naturalnego kauczuku, dzięki któremu wyśmienicie sprawdzają się tak na śliskich, jak i nierównych powierzchniach. Od razu po zaklejeniu są niełatwo odrywalne i niewrażliwe na wilgotność. Szczególne znaczenie ma również fakt, iż można je wykorzystywać i absolutnie nie odrywają się nawet w minusowych temperaturach. Polecamy ten rodzaj taśm, szczególnie do zaklejania paczek.

Nim wybierzesz oraz kupisz – trafne rady

W przypadku gdy zmóżdżasz się nad doborem określonego rodzaju taśm z klejem ewentualnie chcesz skorzystać z oferty innego producenta, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Nie kupuj taśm klejących typu NoName! – przeważnie najtańsze, zagadkowego pochodzenia ewentualnie ściągane z Chin i najgorszej jakości:

  • krótki termin użyteczności – szybko tracą cechy
  • potrzeba zaklejania dookoła całej paczki – 2 x większe spożytkowanie
  • skleisz pakunek wieczorem natomiast rankiem odklejona taśma pakunkowa będzie leżała z boku
  • sporadycznie posiadają faktycznie taką długość, jaka jest podawana
  • zamiast przyoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz wyższe koszty + nerwy