Jak okleić pojazd okleiną samoprzylepną?

Podstawową akcją przed rozpoczęciem naklejania okleiny jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno się szczególnie szczegółowo wyczyścić powierzchnię którą będziemy oklejać aby nie było na niej żadnych pyłków kurzu. Następnie pieczołowicie usuwamy tłuszcz z auta by okleina zachowała swoją przyczepność. Rekomendujemy używanie jedynie zwykłych detergentów do oczyszczania powierzchni. Tymczasem odradzamy użycie detergentów, które wykorzystują nanotechnologię do wygenerowania powłok profilaktycznych na oczyszczanym samochodzie. Tydzień przed rozpoczęciem do oklejania, pojazd powinien być oczyszczony w stacjonarnej myjni samochodowej, bynajmniej nie zalecamy myć ręcznie samochodu. Po nadzwyczaj precyzyjnym oczyszczeniu lakieru z substancji zabezpieczających powinno się odczepić wszystkie sterczące z karoserii fragmenty. Przed podejściem do obklejania wypada się upewnić czy na pewno pojazd jest całkowicie wyczyszczony i nie ma kropelek H2O np przy uszczelkach.

Następnym etapem jest pozycjonowanie folii na konkretnym elemencie i jej przycięcie do fragmentu w podobnym niewiele wyższym wymiarze. Zrywamy część materiału który znajduje się pod spodem, przylepiamy folię na dany element. Wykorzystują Raklę montujemy folię doklejając raklą symultanicznie usuwając powietrze z pod okleiny. W miejscach, w których występują wygięcia bądź przetłoczenia nagrzewamy laminat by nadać mu wykrój konkretnego elementu. Przy krawędziach przycinamy folię, sugerujemy obklejenie rantów i krawędzi na zakładkę. Folię wywijamy pod konkretny podzespół po jej wyziębieniu.

Po przeprowadzeniu wyklejania powinniśmy pozostawić samochód na kolejną dobę w garażu, w którym utrzyma się atmosfera w jakiej był oklejany. Obkleiny bynajmniej nie nabłyszcza się poprzez jakiś trzy dni licząc od wyklejenia, już tym okresie mamy możliwość wykorzystywać wykonane na bazie teflonu lub wykonane z silikonu środki do polerowania, które nie zawierają jakichkolwiek estrów. Oklejony samochód polecamy czyścić ręcznie przy użyciu miękkiej szmatki oraz wody z detergentem.

więcej informacji pod adresem: Przeprowadzki Wrocław