Ile wynosi koszt obklejenia auta?

Niestety proces obklejania jest względnie kosztowny. Specjalne surowce, demontaż elementów karoserii oraz niezbędna wiedza pracowników przeprowadzających przeróbkę sprawia, iż koszt obklejenia przeciętnej wielkości samochodu kompaktowego okleiną jednobarwną wynosi orientacyjnie 4-5 tyś. zł. Cena rośnie proporcjonalnie do kubatury samochodu, a co za tym idzie liczbie zużytej folii. Mimo wszystkiego jest to opłata skromniejsza niż pomalowanie całego auta przy zachowaniu odpowiedniej jakości lakierowania.

Przy okazji kosztów wypada zaznaczyć, iż oczywiście ceny bardzo się różnią oraz potrafią zdarzyć się promocje. Wypada jedynie zadać sobie pytanie czy opłaca się oszczędzać a także co może się stać jeśli źle nałożona okleina marniejszej klasy zostanie zniszczona bądź zejdzie nam razem z lakierem. Poniektórzy usiłują założyć folię samodzielnie, lecz efekty są naprawdę przeróżne. Niezbyt wymyślne podzespoły np. maska o płaskim kroju warto spróbować nałożyć własnoręcznie, to w wypadku całego pojazdu trudno będzie nam zachować optymalną jakość – na pewno wymaga to wszystko fachowych predyspozycji. Odmiennie jest ze zdejmowaniem.

Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.

Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.

Z racji na to, że firmy wykonują to za ekstra opłatą (można zapłacić podczas montażu), można zastanowić się nad odrywaniem bez pomocy. Należy tylko zadbać o dokładne usunięcie warstwy klejącej specjalnie do tego przeznaczonym specyfikiem inaczej od razu po wsiąknięciu w niego pyłu stan farby na samochodzie będzie kiepski, natomiast warstwa kleju trudna do zdrapania.

Przy wyliczaniu kosztów trzeba zauważyć, że najczęściej w przypadku pojazdów z tego roku da radę zamówić pojazd w nieciekawym odcieniu, bez dodatkowej opłaty za powłokę zewnętrzną o wysokim połysku. Praktykę taką wykorzystują często korporacje, lecz też kierowcy indywidualni zrażeni wysokimi opłatami dodatkowymi do pożądanego lakieru – w przypadku marek prestiżowych do kilku tysięcy PLN. Może się stąd okazać, że mniej kosztowne będzie dokładnie naklejenie folii. Folie wspomnianego wariantu są używane bynajmniej nie wyłącznie w autach. Oklejane mogą być ponadto inne pojazdy, w tym łodzie motorowery i skutery.

pomoc merytoryczna przy artykule: przeprowadzki z firmą EXTRANS